Szef dolnośląskiej Policji spotkał się z najlepszymi dzielnicowymi

Data publikacji: 08.10.2014

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński spotkał się z najlepszymi dzielnicowymi garnizonu dolnośląskiego. Spotkanie było także okazją do wyróżnienia ich za wyniki osiągnięte podczas Finału Wojewódzkiego Zawodów „Dzielnicowy Roku”. Zwycięzcy będą reprezentować Dolny Śląsk w ogólnopolskich zawodach dzielnicowych, które odbędą się w dniach 13 – 15 października br. w Szkole Policji w Katowicach.

Podczas spotkania komendant wojewódzki rozmawiał z policjantami na temat ich bieżącej pracy, realizowanych przez nich zadań, a także systemu szkolenia. Komendant zwrócił też uwagę na szczególnie ważną rolę, jaką w społeczeństwie odgrywają dzielnicowi - policjanci „pierwszego kontaktu”.

Nadinsp. Wojciech Ołdyński pogratulował również mł. asp. Albertowi Pruszyńskiemu – dzielnicowemu z Legnicy, asp. Arkadiuszowi Woźniakowi – dzielnicowemu ze Złotoryi oraz mł. asp. Waldemarowi Wróblowi – dzielnicowemu z Lubania, wyników osiągniętych podczas zawodów.

Na zakończenie spotkania, najlepsi dolnośląscy dzielnicowi zostali wyróżnieni przez komendanta dolnośląskiej Policji nagrodami pieniężnymi. Funkcjonariusze, którzy zajęli w zawodach na szczeblu wojewódzkim I i II miejsce, będą reprezentować garnizon dolnośląski w VII Ogólnopolskim Finale Zawodów „Dzielnicowy Roku”, które odbędą się w dniach 13 – 15 października br. w Szkole Policji w Katowicach.