Kynologiczne Mistrzostwa Policji wystartowały!

Data publikacji: 01.10.2014

17 drużyn przewodników z psami patrolowo-tropiącymi rozpoczęło zmagania o indywidualne i drużynowe miejsca na podium. W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął się XIV Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji. W tym roku w rywalizacji, na zasadach honorowego uczestnictwa, biorą też udział przedstawiciele innych służb.

Do Sułkowic przyjechali najlepsi przewodnicy psów kategorii patrolowo-tropiącej z całego kraju, wyłonieni w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim. Konkurencje będą rozgrywane przez cztery kolejne dni.

Przewodnicy zaprezentują umiejętności swoich czworonożnych podopiecznych w konkurencjach z zakresu posłuszeństwa ogólnego, pracy węchowej, pościgu w kagańcu za osobą z odrzuceniem przedmiotu i obroną przewodnika oraz pościgu za osobą z czołowym atakiem pozoranta na psa i obroną przewodnika. Zadania nie należą do łatwych, wymagają wielu godzin ćwiczeń, a także dużego zaangażowania współpracujących ze sobą przewodnika i psa.

Policjantów i przybyłych gości powitał Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki. W tym roku w mistrzostwach biorą też udział przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei i Żandarmerii Wojskowej oraz reprezentanci Ośrodka Szkolenia Psów i Identyfikacji Śladów Zapachowych Litewskiego Centrum Kryminalistycznego.

Zwycięzców poznamy już w najbliższy piątek.