Kolejny sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji!

Data publikacji: 02.09.2014

W dniach 28–29 sierpnia 2014 roku w Kisziniowie reprezentacja polskiej Policji wzięła udział w turnieju piłki nożnej „Independence Moldova Tournament”. Były to Międzynarodowe Mistrzostwa Moldawii z okazji Dnia Niepodległości tego kraju.

W turnieju wzięły udział drużyny m.in. z Rumunii, Ukrainy, Serbii, Gruzji i Macedonii. Polską Policję reprezentowali: Łukasz Matyśkiewicz z KSP, Maciej Szkutnicki z KWP w Poznaniu, Marcin Krysiński z KWP w Łodzi, Rafał Windak i Maciej Buch z KWP w Krakowie oraz Piotr Kobeszko, Robert Kuczmaszewski, Piotr Pacholski z KWP w Katowicach. Reprezentację Komendanta Głównego Policji do kolejnego sukcesu poprowadził selekcjoner Andrzej Kuczyński.

Nasza reprezentacja w fazie grupowej spisała się znakomicie wygrywając wszystkie mecze. Z najsilniejszych zespołów ponownie rozlosowano grupy. Reprezentacja Polski przeszła kolejny turniejowy etap i awansowała do półfinału.

Po awansie do najlepszej czwórki turnieju były dwa pełne nerwów momenty w wykonaniu naszej reprezentacji. Pierwszy w meczu o awans do wielkiego finału, w którym, grając z reprezentacją Republiki Mołdawii (zwycięzcami tegorocznego turnieju im. podkom. Andrzeja Struja), przy dwukrotnym prowadzeniu teamu z Polski, rzuty karne musiały rozstrzygnąć losy awansu do finału. Niestety więcej szczęścia miała drużyna gospodarzy i to im przypadł zaszczyt gry w finałowym meczu z reprezentacją Serbii.

Drugą, ale tym razem ze szczęśliwym finałem, nerwówkę Polacy przeżywali w meczu o III miejsce, grając z reprezentacją Departamentu Spraw Wewnętrznych Mołdawii. Tym razem nasi zawodnicy również prowadzili i na 30 sekund przed końcem, przy stanie 2:1 dla Polski, Mołdawia odrobiła straty. Rzuty karne, które miały wyłonić brązowych medalistów, tym razem skuteczniej wykonywali nasi zawodnicy i to im przyszło stanąć na III stopniu podium. W meczu o I miejsce natomiast reprezentacja Serbii zwyciężyła, także po serii rzutów karnych, z gospodarzami zawodów (w meczu padł wynik 1:1).

Podczas gali finałowej wyłoniono najlepszego zawodnika turnieju. Został nim nasz zawodnik Marcin Krysiński. Za najlepszego bramkarza natomiast uznano zawodnika Serbii.

Gratulujemy naszej reprezentacji i czekamy na kolejny podczas X Europejskiego turnieju drużyn policyjnych w piłce nożnej o Puchar Komisarza Generalnego Policji Litewskiej, który odbędzie się  w dniach 19-20 września 2014 roku.

GKGP, P.O.