Data publikacji: 01.09.2014

Charytatywny mecz, rozegrany na stadionie w Ostródzie między reprezentacją Policji i gwiazd TVP, zakończył się zwycięstwem naszej drużyny. Policjanci pokonali przeciwników 5:4!

Drużynę polskiej Policji poprowadził Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński. W drużynie Gwiazd TVP znaleźli się między innymi Przemysław Babiarz, Maciej Orłoś i Michał Olszański, a także znani z seriali TVP aktorzy – Antek Królikowski i Maciej Jachowski. Trenerem był były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Engel.

Gen. insp. Marek Działoszyński po zakończonych rozgrywkach powiedział, że bardzo się cieszy, że wszyscy uczestnicy są uśmiechnięci, a mecz był świetną zabawą. Pan Komendant podkreślił także charytatywny cel spotkania, bowiem wszelkie zebrane środki przeznaczone zostaną na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Podkreślił wagę i rolę Fundacji, która wspiera rodziny po funkcjonariuszach poległych w służbie. "Chodzi o takie ludzkie wsparcie, o zajęcie się dziećmi, zorganizowanie wakacji czy udzielenie stypendium naukowego" - dodał.

W trakcie spotkania została przeprowadzona także aukcja charytatywna – wylicytować można było między innymi piłki Brazuca z podpisami piłkarzy Realu Madryt.

W przerwie sportowych zmagań można było obejrzeć musztrę paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, która zagrała też specjalny koncert dla zawodników, ich rodzin, kibiców i wszystkich tych, którzy odwiedzili stadion w Ostródzie. Na Pikniku Bezpieczeństwa, który w tym dniu już od samego rana towarzyszył imprezie sportowej, zorganizowane zostały stoiska edukacyjne, konkursy prewencyjne, zabawy, pokazy, a wszystko po to, by przybliżyć gościom służbę w policyjnej formacji. Nie zabrakło też stoiska promującego miesięcznik Komendanta Głównego Policji „Policja 997”.