Szef MSW z wizytą u małopolskich policjantów

Data publikacji: 22.08.2014

Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, który przebywał z dwudniową wizytą w Małopolsce, spotkał się z kierownictwem małopolskiej Policji, policjantami i pracownikami Policji. Odwiedził też jednostki, w których prowadzone są inwestycje w ramach programu standaryzacji.

Podczas spotkania z małopolskim komendantem wojewódzkim Policji nadinsp. Mariuszem Dąbkiem minister Bartłomiej Sienkiewicz zapoznał się z pracą małopolskich policjantów i prowadzonymi przez nich działaniami na rzecz bezpieczeństwa. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Fabisiak zaprezentował inwestycje realizowane w policyjnych obiektach w Małopolsce, w których finansowo partycypuje ministerstwo.

W Nowym Sączu omówiono kwestie formalne związane z utworzeniem nowego komisariatu i możliwością przejęcia infrastruktury po Straży Granicznej.

Z Nowego Sącza Minister pojechał do Tarnowa, gdzie obejrzał niedawno wyremontowany komisariat Policji Tarnów-Centrum – największy miejski komisariat w powiecie tarnowskim. Położony przy ul. Narutowicza 6 obiekt doczekał się m.in. termomodernizacji, wymiany stolarki okiennej i drzwi, remontu części sanitariatów i korytarzy oraz rozbudowy pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Podczas remontu tego obiektu natrafiono na zabytkowe freski. Dzięki ministerialnej dotacji, datowane na lata 20. XX wieku polichromie ścienne doczekały się renowacji.