"Zrozumieć zło" – warsztaty dla kadry kierowniczej Policji

Data publikacji: 18.08.2014

We wrześniu br. rozpocznie się projekt edukacyjny skierowany do kadry kierowniczej Policji, który realizowany będzie przez Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, przy współpracy z policyjnymi pełnomocnikami ds. ochrony praw człowieka.

Pilotaż programu rozpoczął się już w 2012 roku. Jego efekty były bardzo pozytywne, o czym świadczyły opinie absolwentów - policyjnych pełnomocników ds. ochrony praw człowieka oraz kadry kierowniczej garnizonu małopolskiego.

Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, dzięki środkom pozyskanym z Fundacji Batorego, w najbliższych dwóch latach przeszkoli 200 osób z kadry kierowniczej Policji. Warsztat „Zrozumieć zło” to formuła zajęć oparta na najnowszych trendach edukacyjnych promowanych również przez Agencję Praw Podstawowych UE. Istotą zajęć jest przenoszenie uczestników w najbardziej mroczne kulisy nazizmu i powrót do teraźniejszości z silnym kontekstem psychologicznym, socjologicznym i prawniczym - do realiów współcześnie wykonywanej służby. Część z 3 - dniowych zajęć odbywać się będzie na terenie byłego obozu nazistowskiego w Auschwitz.

Projekt programu został opracowany wspólnie z Policją. Głównymi adresatami są komendanci/komendantki miejscy/powiatowi/rejonowi Policji. Ze strony Policji projekt koordynowany jest przez mł. insp. Krzysztofa Łaszkiewicza.

Kontakt: krzysztof.laszkiewicz@policja.gov.pl, tel: 22 60 12 258.