Data publikacji: 13.08.2014

Szkoła Policji w Pile otwarta jest na wszelkie inicjatywy, które przynoszą nowe możliwości rozwoju i spotkania z ludźmi. O wielu lat słuchacze współpracują z zaprzyjaźnionymi placówkami m.in. Centrum Charytatywno-Opiekuńczym CARITAS w Pile, Warsztatami Terapii Zajęciowej w Leżenicy i małymi pacjentami Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Ostatnią inicjatywą godną zauważenia jest otoczenie opieką mieszkańca Piły – Artura, chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec od 2005 roku jest podopiecznym fundacji „Zdążyć z pomocą”. Artur jest osobą bardzo towarzyską, uczy się języka angielskiego, śpiewa i interesuje się historią Polski. Kontakty z policjantami są dla niego bardzo twórcze i pozytywnie wpływają na jego życie.

Wszystko zaczęło się od Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, który odbył się na początku czerwca br. Słuchacze zaprosili Artura do odwiedzenia miasteczka policyjnego, gdzie wspólnie oglądali przygotowane pokazy. Od tego momentu samorząd objął Artura opieką i obiecał odwiedzać go przynajmniej raz w miesiącu. Ostatnio wolontariusze odwiedzili go w domu. Artur został też zaproszony na festyn związany z 60-leciem powołania Szkoły.

- W naszych słuchaczach jest bardzo dużo zaangażowania i potencjału, co widać najbardziej w działalności wolontaryjnej – mówi podinsp. Wojciech Thiel, wolontariusz, opiekun samorządu szkolnego i wykładowca na Wydziale Organizacji, Szkolenia i Dowodzenia. Dodaje, że kontakty z osobami potrzebującymi opieki rekompensują słuchaczom kursów podstawowych często niepowodzenia, z jakimi spotykają się w szkole i motywują do jeszcze większej pracy. – Te spotkania przede wszystkim uwrażliwiają młodych ludzi na niepełnosprawność innych, której czasem nie widać - mówi. Praca sprawia mu wielką przyjemność. - Jeżeli człowiek kocha to, co robi, to nie czuje, że pracuje – mówi uśmiechnięty. Swoim pozytywnym nastawieniem i energią skutecznie zaraża innych.

Więcej o szkole i przypadającym w tym roku jubileuszu jej powstania we wrześniowym wydaniu miesięcznika „Policja 997”.