Nagrodzono dolnośląskich policjantów

Data publikacji: 06.08.2014

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Jacek Kaczmarek wyróżnił nagrodą za wzorową służbę policjantów z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec i w Kątach Wrocławskich. Funkcjonariusze podczas minionego weekendu ratowali tonących.

Komendant docenił poświęcenie i zaangażowanie w służbę sierż. szt. Radosława Latowskiego, st. sierż. Roberta Kowalskiego, sierż. szt. Andrzeja Kobiereckiego i post. Rafała Musiała, którzy uratowali topiące się osoby. Podczas spotkania pogratulował policjantom odwagi, podziękował za wzorową służbę i odpowiedzialną postawę.

W niedzielne popołudnie Policjanci z Komisariatu na wrocławskim Rakowcu sierż. szt. Radosław Latowski oraz st. sierż. Robert Kowalski, otrzymali informację o osobach wzywających pomocy, które znajdują przy rzece Oławie w rejonie ul. Szybkiej. Na miejscu zauważyli tonącą kobietę. Jeden z funkcjonariuszy wskoczył do wody, a następnie wspólnie z kolegą wyciągnął ją na brzeg. 27 – latce na szczęście nic się nie stało. Po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że była nietrzeźwa.

Natomiast sierż. szt. Andrzej Kobierecki i post. Rafał Musiał z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich uratowali tonącego mężczyznę, który wskoczył do Bystrzycy z barierek na tamie na Zalewie Mietkowskim w wyjątkowo niebezpiecznym miejscu. Jeden z policjantów bez wahania wskoczył za mężczyzną do wody i w asyście kolegi z patrolu wyciągnął poszkodowanego na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało. Jak się później okazało, również on był nietrzeźwy.