Otwarcie nowej komendy w Stargardzie Szczecińskim

Data publikacji: 01.08.2014

Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz i Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński wzięli udział w otwarciu nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. Inwestycja jest elementem programu standaryzacji komend i komisariatów Policji i była współfinansowana ze środków unijnych.

„Garnizon zachodniopomorski jest wyróżniającym się garnizonem jeśli chodzi o wykorzystanie środków z Programu Standaryzacji. Za moimi plecami jest dowód tej sprawności, piękna, nowa komenda, która przez lata będzie służyła zachodniopomorskiej Policji. Jest to kolejny obiekt, będziemy jeszcze otwierać ponad 100 jednostek, tak aby do 2015 r. Policja pracowała w zupełnie nowych siedzibach” - powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz podczas otwarcia nowej komendy.

Dotychczas Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie Szczecińskim funkcjonowała w dwóch obiektach: przy ul. Warszawskiej 29 i przy ul. Warszawskiej 6. Istniejący przy ul. Warszawskiej 29 budynek został zburzony, a na jego miejscu powstał nowy obiekt o powierzchni użytkowej niemal 4 tys. m² wraz z budynkami towarzyszącymi (myjnia samochodowa z pomieszczeniem przeszukiwania pojazdów dla wydziału kryminalnego, budynek dla psów policyjnych wraz z zapleczem i pomieszczeniami dla przewodników, wybiegi, itp.).

W nowej komendzie pracować będzie 231 funkcjonariuszy i pracowników Policji. Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi ponad 35 mln 885 tys. zł.

Źródło: MSW