Znamy najlepszych policjantów Małopolski!

Data publikacji: 23.07.2014

W środę 23 lipca br. w Bochni podczas Małopolskiego Święta Policji został rozstrzygnięty plebiscyt Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i "Gazety Krakowskiej" - "Policjant roku 2014". Spośród 77 policjantów zgłoszonych w konkursie wybrano sześciu najlepszych.

  1. mł. asp. Grzegorz Pilch - jest kontrolerem ruchu drogowego KPP w Nowym Targu. Ma uprawnienia ratownika pierwszej pomocy. Poza pracą wędkuje, jest również ratownikiem wodnym.
  2. sierż. sztab. Łukasz Twardowski - pracuje w KP Zabierzów, obecnie jako dzielnicowy rejonu Kryspinowa, Cholerzyna, Mnikowa i Czułowa. Jest koordynatorem ds. przemocy w rodzinie.
  3. asp. Krzysztof Okrajek - dzielnicowy w VIII KP w Krakowie. Codziennie ma styczność z kradzieżami, pobiciami, znęcaniem się nad rodziną czy też poszukiwaniem zaginionych osób.
  4. nadkom. Izabela Ciarka - w Policji służy od 1997 roku, od 2006 roku w Wydziale Prewencji KWP. Zajmuje się prewencją kryminalną i profilaktyką, organizuje prelekcje, spotkania i działania skierowane głównie do dzieci i młodzieży.
  5. st. post. Marta Gajęcka - pracuje w Ogniwie ds. Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji VIII w Krakowie . Zajmuje się poszukiwaniem nieletnich uciekinierów z domów rodzinnych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

To już trzecia edycja plebiscytu, w której po raz pierwszy przyznano tytuł Osobowości Roku. Otrzymał go ks. prałat Andrzej Waksmański, długoletni kapelan KW Policji w Krakowie.


Od lewej: asp. Krzysztof Okrajek, sierż. sztab. Łukasz Twardowski, st. asp. Robert Gładysz,mł. asp. Grzegorz Pilch, nadkom. Izabela Ciarka.
(na zdjęciu brakuje st. post. Marty Gajęckiej)