Życzenia z okazji Święta Policji

Data publikacji: 24.07.2014

Życzenia dla Policjantów, Policjantek i Pracowników Policji od gen. insp. Marka Działoszyńskiego, Komendanta Głównego Policji, z okazji Święta Policji.

 

Panie Policjantki,

Panowie Policjanci,

Pracownicy Policji!

 

W bieżącym roku obchodzimy 95. rocznicę powstania Policji. Rocznica przyjęcia ustawy o powołaniu Policji Państwowej, uchwalonej 24 lipca 1919 roku przez Sejm II Rzeczypospolitej, jest dniem szczególnym – najbardziej odpowiednim dla wyrażenia serdecznych podziękowań i ogromnego uznania za bezcenną wartość, jaką funkcjonariusze i pracownicy Policji wnoszą w życie Polaków – poczucia, że żyją w bezpiecznym kraju. Dziękuję Wam bardzo za poświęcenie, determinację w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości.

Wybierając zawód policjanta uczyniliście dobry wybór. To specjalny zawód dla wyjątkowych ludzi. Jest dla mnie honorem i zaszczytem, że stoję na czele formacji, w której służą ludzie z pasją, którzy mimo świadomości, jak trudna i odpowiedzialna jest ta służba, czerpią z niej wiele satysfakcji.

Wszystkim wyróżnionym, odznaczonym i awansowanym na kolejne stopnie policyjne serdecznie gratuluję. W pełni zasłużyliście Państwo na te wyróżnienia.

Życzę Wam dalszej satysfakcji z pełnienia odpowiedzialnej służby. Proszę także o przekazanie najlepszych życzeń i podziękowań Waszym rodzinom i bliskim.

 

Komendant Główny Policji

gen. insp. Marek Działoszyński