Wyremontowana Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim

Data publikacji: 18.07.2014

Policjanci z Sępólna Krajeńskiego będą pracować w gruntownie wyremontowanej i rozbudowanej komendzie. Obiekt spełnia wymagania standaryzacji budynków Policji począwszy od kolorystyki, na terenie wokół kończąc. Komenda została wyposażona w elementy identyfikacji wizualnej komend i komisariatów Policji przyjęte w ramach programu standaryzacji czyli m.in. w nowe logo oraz tablice informacyjne. Jednostka będzie nowym miejscem pracy dla 60 policjantów i pracowników cywilnych.

Inwestycja kosztowała ponad 6,8 milionów złotych, z tego ponad 4 mln zł pochodziło ze środków programu standaryzacji. W ramach remontu zmodernizowano także budynek administracyjny oraz garaż dla policyjnych pojazdów. Wybudowano miejsca parkingowe dla interesantów, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz siłownie dla funkcjonariuszy.  Teraz policjanci będą pracowali w nowoczesnych pomieszczeniach, w budynkach o łącznej powierzchni użytkowej ponad 1500m2 i powierzchni biurowej prawie 600 m2.

***

Program standaryzacji komend i komisariatów policji zakłada poprawę warunków obsługi obywateli oraz pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji. Celem programu jest stworzenie jednolitego standardu zewnętrznego i wewnętrznego komend powiatowych, miejskich i rejonowych oraz komisariatów. Dzięki działaniom, podjętym w ramach programu, możliwe będzie m.in. zapewnienie wysokiej jakości warunków obsługi obywateli poprzez poprawę stanu technicznego obiektów policyjnych; usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie mieszkańców do komend i komisariatów; ujednolicenie wizerunku komend i komisariatów, aby ułatwić identyfikację budynków policji.

Program standaryzacji komend i komisariatów policji będzie realizowany w latach 2013 -2015, a jego wykonawcą jest komendant główny policji. Komendant odpowiedzialny jest za całość przeprowadzanych zadań inwestycyjnych i remontowych. Natomiast komendanci wojewódzcy (stołeczny) policji odpowiedzialni są za realizację programu na terenie swoich garnizonów. Nadzór nad całością programu sprawuje minister spraw wewnętrznych poprzez zespół ds. programu standaryzacji komend i komisariatów policji.

W ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji rozstrzygnięto do tej pory 363 przetargi na remonty i inwestycje na łączną kwotę 362 505 705 zł, w tym 151 przetargów na inwestycje o wartości 257 409 837 zł oraz 212 przetargów na remonty jednostek policji na łączną kwotę 105 095 868 zł  (stan na 5 czerwca).