Wkrótce otwarcie nowej siedziby komendy w Sępólnie Krajeńskim

Data publikacji: 10.07.2014

Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie kujawsko – pomorskim odbędą się 18 lipca w Sępólnie Krajeńskim. Tego dnia oficjalne zostanie otwarta też nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim już niedługo pracować będą w gruntownie wyremontowanej i rozbudowanej siedzibie przy ul. Kościuszki 6-8. W nowoczesnych warunkach przyjmowani będą także interesanci, na zadowoleniu których szczególnie nam zależy.

Decyzja o konieczności remontu dotychczasowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim oraz jej rozbudowy zapadła jakiś czas temu. Na ten cel należało wygospodarować środki z budżetu kujawsko-pomorskiej Policji. Ostatecznie inwestycja kosztowała ponad 6,8 milionów złotych. W ramach generalnego remontu zmodernizowano i gruntownie przebudowano dotychczasową siedzibę komendy, w której pracuje ponad 60 policjantów i pracowników Policji.

Teraz policjanci będą pracowali w budynkach o łącznej powierzchni użytkowej ponad 1500m2 i powierzchni biurowej prawie 600m2. Podkreślić należy, że taka inwestycja wymagała jednak miesięcy pracy w pomieszczeniach zastępczych, gdzie warunki pracy i obsługi interesantów były trudne.

Ostatnie prace porządkowe, sprzątanie i meblowanie pomieszczeń dobiegają końca. Do 18 lipca wszystko będzie gotowe. Tylko czekać uroczystego przecięcia wstęgi :)

 

Zobacz galerię zdjęć