Komendant Główny Policji wyróżnił wielkopolskich policjantów

Data publikacji: 07.07.2014

Za wzorową służbę Komendant Główny Policji wyróżnił dziewięciu wielkopolskich policjantów. Okazją do spotkania z wyróżniającymi się funkcjonariuszami była dwudniowa odprawa służbowa kadry kierowniczej wielkopolskiej Policji, podczas której podsumowano stan bezpieczeństwa w pierwszym półroczu br.

W Licheniu Starym koło Konina nadinsp. Marek Działoszyński, na wniosek Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, wyróżnił czterech policjantów z KWP w Poznaniu i pięciu funkcjonariuszy z KMP w Koninie.

Policjanci z komendy wojewódzkiej rozwiązali m.in. sprawę seryjnych włamywaczy, którzy okradli kilkadziesiąt domów jednorodzinnych. Zatrzymali podejrzanych i odzyskali znaczną część skradzionej biżuterii. Zajęli się także rozpracowaniem oszusta, który wyłudził od wielu ludzi pieniądze, rozpowszechniając w internecie ogłoszenie o zbiórce pieniędzy dla chorego dziecka.

Natomiast policjanci z Konina zostali wyróżnieni przez szefa Policji za uratowanie niedoszłych samobójców.

Wśród wyróżnionych znalazł się także st. sierż. Michał Siwek, dzielnicowy KMP w Koninie, który po służbie zareagował, gdy grupa mężczyzn niszczyła samochód. Kiedy zwrócił im uwagę, napastnicy dotkliwie go pobili. Wkrótce po tym zostali zatrzymani.