Nagrody dla policjantów z Radomia i Żnina

Data publikacji: 03.07.2014

Trzej policjanci z komendy miejskiej w Radomiu, których intensywna praca doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy licznych oszustw "na wnuczka", zostali wyróżnieni przez Zastępcę Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marka Świszcza. Swoich podwładnych docenił również Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu radomskiej komendy doprowadzili do zatrzymania, a w konsekwencji aresztowania przez sąd 67-letniego mężczyzny. Wyłudzał on od starszych osób pieniądze metodą „na wnuczka”. Za ogromne zaangażowanie podziękował im insp. Marek Świszcz wręczając nagrody motywacyjne.

Insp. Krzysztof Zgłobicki wyróżnił trzech policjantów z KPP w Żninie, którzy uratowali 23-latka. Chorujący na serce mężczyzna zasłabł podczas podróży samochodem. Funkcjonariusze, słysząc wołanie o pomoc, bez chwili wahania ruszyli w kierunku auta i zaczęli go reanimować. Przytomny mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Komendant Wojewódzki docenił również zaangażowanie trzech początkujących funkcjonariuszy, którzy ukończyli szkolenie podstawowe z najlepszymi wynikami.