Nagrody dla funkcjonariuszy OPP w Szczecinie

Data publikacji: 01.07.2014

Komendant Główny Policji wyróżnił 38 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie za zdobycie V miejsca podczas piątej edycji ćwiczeń porównawczych organizowanych w czasie obchodów Dni Oddziałów Prewencji Policji Federalnej Niemiec w Duderstadt.

W ćwiczeniach uczestniczyło ponad 1,6 tys. niemieckich i zagranicznych policjantów oraz personelu ratunkowego (łącznie 21 zespołów). Wśród nich były zespoły reprezentujące wszystkie regiony Niemiec oraz niemieckie organizacje policyjne, a także trzy zespoły zagraniczne: z Holandii, Czech i Polski. Polskę reprezentowali policjanci i policjantki z II Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Każdy zespół składał się z 38 policjantów i miał do wykonania 10 zadań. Zadania sprawdzały takie umiejętności policjantów jak: taktyka interwencji, obciążenie fizyczne, zabezpieczenie imprezy, pierwsza pomoc, interwencja zagrażająca życiu, działania w pomieszczeniach zamkniętych, impreza sportowa, przeszukanie, strzelanie, działania policyjne na kolei.

Nagrody w imieniu Komendanta Głównego Policji wręczył Komendant Wojewódzki  Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki.

 

Źródło: KWP w Szczecinie