Prezydent Krakowa wyróżnił policjantów

Data publikacji: 11.06.2014

Przyznawaną od 9 lat nagrodę „Bezpieczny Kraków” otrzymało w tym roku dwóch policjantów. Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski uhonorował ich za działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Nagroda „Bezpieczny Kraków” przyznawana jest przez Kapitułę powołaną uchwałą Rady Miasta Krakowa od 2005 roku. Mogą ją otrzymać funkcjonariusze, którzy wyróżniają się wzorową postawą dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dotychczas doceniono 31 policjantów, jeden uhonorowany został nagrodą specjalną.

W tym roku Kapituła zdecydowała o wyróżnieniu czterech osób, w tym dwóch funkcjonariuszy Policji. Nagrodzeni to asp. szt. Jacek Kolbiarz, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VI w Krakowie i st. asp. Robert Knapik, kierownik rewiru dzielnicowych Komisariatu Policji VIII w Krakowie.

W trakcie uroczystości Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski wręczył również listy gratulacyjne funkcjonariuszom Oddziału Prewencji Policji w Krakowie i Straży Miejskiej za uratowanie życia człowiekowi. Asp. Andrzej Zubel, sierż. Marcin Robakowski i sierż. Dariusz Soboń, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, weszli do płonącego budynku, zbudzili śpiącego mężczyznę i wyprowadzili go, udzielając mu niezbędnej pomocy.