Data publikacji: 31.05.2014

Już po raz kolejny policjanci z Centralnego Biura Śledczego i antyterroryści z KGP włączyli się w organizację Dnia Dziecka dla małych podopiecznych szpitala w Międzylesiu. Organizatorzy i uczestnicy akcji „Wieziemy Uśmiech Na Dwóch Kołach” zrobili wszystko, aby mali pacjenci choć przez jeden dzień zapomnieli o cierpieniu i walce z chorobą. Sądząc po uśmiechach na twarzach dzieci – w tym roku ponownie się to udało!

Stowarzyszenie Motocyklistów VFR Polska już od kilku lat organizuje Dzień Dziecka dla małych pacjentów z międzyleskiej placówki, która jest jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Każdego roku leczy się w nim ponad 30 tys. dzieci. Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy 1 czerwca kilku motocyklistów przyjechało do Międzylesia i woziło małych pacjentów po przyszpitalnym parkingu. Krótkie przejażdżki wzbudziły tak wiele radości, że motocykliści postanowili iść za ciosem. Przez kolejne lata systematycznie rozwijali akcję, nawiązywali współpracę z innymi organizacjami, założyli stowarzyszenie i pozyskali sponsorów. Od tamtej pory każdego roku organizują pikniki dla dzieciaków leczących się w Międzylesiu. Od kilku lat są na nich obecni również policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Biura Operacji Antyterrorystycznych.
 
W tym roku świętowaliśmy w sobotę 31 maja. Pod międzyleskim szpitalem na dzieci czekała cała masa atrakcji. Były konkursy, w których można było nie tylko sprawdzić swoje umiejętności, ale i wygrać wartościowe nagrody. Była strzelnica i zabytkowe motocykle,  profesjonalny karykaturzysta i panie, które malowały farbkami dziecięce buźki. Były wreszcie bajkowe postacie, balony i wiele, wiele innych atrakcji. Oczywiście na imprezie organizowanej przez miłośników jednośladów nie mogło zabraknąć akcentów motocyklowych. Wszyscy chętni mogli liczyć na przejażdżkę motorem, pod czujnym okiem przybyłych na piknik motocyklistów.
 
Dzięki funkcjonariuszom z CBŚ i BOA podopieczni Centrum Zdrowia Dziecka mieli szansę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Dźwiganiu prawdziwej broni, mierzeniu do celu i sadowieniu się na policyjnych motocyklach nie było końca. Do dyspozycji dzieciaków oddano też wóz bojowy "Dzik", który na co dzień jest wykorzystywany przez policyjnych antyterrorystów. Ogromne zainteresowanie budził też sierżant Borsuk z Komendy Stołecznej i pojazdy Żandarmerii Wojskowej.
 
Część dzieci, z uwagi na swój stan zdrowia, niestety nie mogła dołączyć do zabawy przed szpitalem. Organizatorzy zadbali jednak o to, by uśmiech przywieziony na dwóch kółkach trafił również do nich. Każdy mały pacjent CZD otrzymał upominek.
 
Dzięki wysiłkom organizatorów dla wszystkich był to niezapomniany dzień, a dobrej zabawie sprzyjała fantastyczna pogoda. Z naszej strony najważniejsze było móc sprawić chorym dzieciom choć trochę radości. Wzruszeni życzyliśmy wszystkim małym pacjentom szybkiego powrotu do zdrowia.
 
 
Foto i film: CBŚ