Podlascy policjanci poszukują psów do służby w Policji

Data publikacji: 16.05.2014

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku prowadzi dobór psów do służby w Policji w kategorii patrolowo - tropiącej. Szczególnie poszukiwane są owczarki niemieckie i owczarki belgijskie Malinois w wieku od roku do dwóch lat. Istnieje możliwość kwalifikacji psów innych ras, jeśli posiadają one określone predyspozycje psychiczne i fizyczne.

Oferowany do sprzedaży pies musi być zdrowy i posiadać:

  • aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie;
  • wyniki badania w kierunku dysplazji stawów biodrowych;
  • urzędowe świadectwo zdrowia psa wystawione przez lekarza weterynarii;
  • dokument potwierdzający pochodzenie psa (metryka, dowód) wydany przez ogólnokrajową lub międzynarodową organizację, której działalność związana jest z hodowlą psów.

Aby sprawdzić predyspozycje psa poddaje się go próbom charakteru, które obejmują aportowanie, reakcję na strzał i hałas, obronę opiekuna i aktywność w ściganiu osoby uciekającej, samodzielność i czujność. Następnie ocenia go Komisja powołana przez Zakład Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach, gdzie na podstawie zdobytych punktów ustalana jest ocena zakupu psa.

Osoby zainteresowane sprzedażą psów Policji prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu wstępnej kwalifikacji zwierząt do tresury. Szczegółowych informacji udziela koordynator ds. kynologii policyjnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – asp. sztab. Grzegorz Bielawski tel. (85) 670 33 85, 696 471 305 lub email: grzegorz.bielawski@bk.policja.gov.pl.