Informacyjny Serwis Policyjny

Zmiany kadrowe w Gorzowie Wlkp.

Zamieszczony Data publikacji 05.05.2014
Insp. Sebastian Banaszak rozpoczął dziś (5 maja br.) pełnienie obowiązków I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Dotychczasowy Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze po ponad dziesięciu latach wraca do północnej stolicy województwa, tym razem aby wspólnie kierować lubuskim garnizonem Policji.

Kreatywność, konsekwencja w działaniu i przykładne oddanie służbie to cechy, które powinny wyróżniać najlepszych dowódców. To również słowa, które wypowiadano wielokrotnie, wskazując na styl pracy dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, insp. Sebastiana Banaszaka. Dowódca ten pożegnał się dziś uroczyście z zielonogórską jednostką, wracając po ponad dziesięciu latach do północnej stolicy regionu. Od 5 maja insp. Sebastian Banaszak pełnił będzie powierzone mu obowiązki I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.

Insp. Sebastian Banaszak służbę w szeregach Policji rozpoczął w 1990 r. Po czteroletnim pobycie w Olsztynie trafił do Gorzowa, gdzie poznał tajniki policyjnej pracy. Kolejne szczeble zawodowej kariery łączą go najpierw z ówczesną Komendą Rejonową Policji, a następnie z IV i II Komisariatem Policji. Lata 1996 - 2003 to okres, podczas którego kieruje on pracą tych jednostek. W grudniu 2003 roku insp. Banaszak trafia do Świebodzina, by objąć tam najpierw stanowisko Zastępcy, a od roku 2005 Komendanta Powiatowego Policji. Z jednostką świebodzińską łączy go wiele i z powodzeniem pracuje w niej aż do 2012 r.

Sukcesy, pozytywne dokonania, a przede wszystkim dostrzegana przez wszystkich konsekwencja w działaniu insp. Banaszaka, zostają docenione również przez przełożonych, którzy od czerwca 2012 r. powierzają mu stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze. Doświadczony dowódca  z powodzeniem dba o bezpieczeństwo mieszkańców południowej stolicy regionu, wykazując się szeregiem inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa publicznego. W pamięci wielu zielonogórzan zapisuje się jako orędownik bezpieczeństwa na drogach, wydający twardą walkę pijanym kierowcom. Jednak nie tylko bezpieczeństwo drogowe staje się dewizą insp. Sebastian Banaszak. Jest zawsze tam, gdzie trzeba podjąć trafną decyzję i wykazać kreatywnością. Niezależnie czy jest to zabezpieczenie spotkania żużlowego, czy poszukiwanie zaginionej osoby, skutecznie kieruje działaniami swoich podwładnych.

Wyjątkowy styl pracy i niebagatelne doświadczenie zawodowe pozwalają mu na zajmowanie najwyższych stanowisk. Biorąc pod uwagę wymienione atuty, Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński z dniem 5 maja 2014 r. powierzył insp. Sebastianowi Banaszakowi pełnienie obowiązków na stanowisku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.

Źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

 
powrót
drukuj