Minister Sienkiewicz o pijanych kierowcach i podwyżkach w Policji

Data publikacji: 28.04.2014

Każdy środek, by powstrzymać morderców na drogach jest dobry, a kwestia alkomatu w każdym samochodzie nie jest jeszcze przesądzona, – powiedział w rozmowie z redaktorem RMF FM Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Minister przyznał też, że dobrym pomysłem są alkolocki u recydywistów, czyli u tych, którzy zostali już zatrzymani za jazdę po pijanemu. „Ja jednak mam nadzieję, że alkotesty zostaną, ponieważ są potrzebne” - dodał.

„Moja perspektywa jest dość oczywista. To jest perspektywa człowieka, który codziennie dostaje raporty o pijanych kierowcach, którzy kompletnie są bez wyobraźni, bez żadnej odpowiedzialności, bez charakteru, zabijają siebie i innych na drogach. W związku z tym, zdajmy sobie sprawę z jednej rzeczy - mamy do czynienia z pewnym odsetkiem morderców na drogach i - tak jak przy normalnym mordercy, który biega z nożem i chce kogoś zabić - każdy środek, żeby to zmniejszyć, powstrzymać, zredukować - jest dobry” – powiedział minister Sienkiewicz.

Minister odpowiadał też na pytania słuchaczy radia. Jedno z nich dotyczyło podwyżek dla pracowników Policji. „To problem, który osobiście mnie boli. To nie chodzi o podwyżki, to chodzi o to, żeby podwyżki móc zaliczyć do wysługi emerytalnej. Podwyżki do tej pory nie są zaliczane do wysługi emerytalnej. Wiem, że powinniśmy to zrobić, ale nie wiem, jaki będzie stan budżetu, kiedy będziemy robić pierwszą przymiarkę emerytalną. Jestem trochę rozdarty w tej sprawie” – powiedział szef MSW.