Wizyta ministra spraw wewnętrznych w Poznaniu

Data publikacji: 04.04.2014

4 kwietnia br. minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz spotkał się z wielkopolskimi policjantami. Podczas wizyty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu minister rozmawiał o służbie policjantów, osiągnięciach, a także zapoznał się z ich pracą na stanowisku kierowania i w centrum operacyjnym.

Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy prezentując  osiągnięcia w służbie. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową podczas rozmowy dużo miejsca poświęcili kwestii likwidacji grup przestępczych zajmujących się produkcją i handlem narkotykami. Między innymi zaprezentowali materiały z akcji, podczas których zlikwidowali bardzo duże plantacje konopi indyjskich. Policjanci kryminalni przedstawili zaś materiały pokazujące ich akcje i opowiadali o sprawach, którymi zajmowali się w ostatnim czasie.

- Przyglądam się z zainteresowaniem sprawom, które są efektem Waszej trudnej służby. Tym chętniej przyjechałem do Poznania, żeby bliżej poznać Wasze doświadczenia – mówi Bartłomiej Sienkiewicz – Sprawy, o których opowiadacie budzą uznanie i gratuluję wszystkim takich sukcesów – powiedział minister.

W trakcie spotkania poruszono wiele aktualnych spraw dotyczących wielkopolskiej Policji. Rozmawiano o ostatnich wynikach Polskiego Badania Przestępczości, w których Wielkopolanie wysoko ocenili skuteczność wielkopolskich policjantów. O tej skuteczności świadczy utrzymanie znaczących spadków zagrożeń w obszarze zdarzeń kryminalnych. Dyskusja objęła również program standaryzacji jednostek policyjnych na terenie województwa. Komendant  Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski przedstawił także szczegółową informację o systematycznym ograniczaniu zagrożeń przestępczością kryminalną (kradzieże, włamania, uszkodzenia, kradzieże samochodów, bójki i pobicia). Szef wielkopolskich policjantów mówił również o wysokim poziomie prowadzonej pracy wykrywczej.

Bartłomiej Sienkiewicz odwiedził także stanowisko kierowania, w którym na co dzień pracują oficerowie dyżurni. Zapoznał się również z funkcjonalnością nowoczesnego centrum operacyjnego KWP w Poznaniu służącego podczas dużych imprez masowych i meczów piłkarskich.

 

Źródło: KWP w Poznaniu