Nowy sposób walki z piratami drogowymi

Data publikacji: 02.04.2014

Opolska Policja uruchomiła specjalną skrzynkę kontaktową e-mail dla osób, które nie godzą się z agresją na drodze i brakiem poszanowania dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To już trzecia komenda wojewódzka, obok śląskiej i kujawsko-pomorskiej, która daje taką możliwość.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to jeden z ważniejszych priorytetów w działaniach Policji. Wagę tego problemu dostrzega coraz więcej kierowców na Opolszczyźnie, którzy nie godzą się na spotykaną na drodze agresję, łamanie prawa, brak kultury i informują policjantów o zaobserwowanych zachowaniach innych uczestników ruchu drogowego.

Wychodząc naprzeciw tym, dla których bezpieczeństwo na drodze nie jest obojętne, uruchomiliśmy specjalną skrzynkę poczty elektronicznej problemdrogowy@opolska.policja.gov.pl, na którą można przesłać filmy lub zdjęcia dokumentujące naruszenia prawa.

Policjanci ruchu drogowego przeanalizują materiały i sprawdzą też, jakie konsekwencje prawne można zastosować wobec sprawców niebezpiecznych i agresywnych zachowań na drodze.

Przekazanie informacji o dacie, godzinie i miejscu zdarzenia oraz danych kontaktowych przyspieszy działania Policji. Ze względu na ograniczoną pojemność skrzynki e-mail prosimy o przesyłanie materiałów o rozmiarze nie większym niż 10MB lub linków do zamieszczonych w internecie zdjęć i filmów.