Policyjna współpraca w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców

Data publikacji: 27.03.2014

W dniach 24-27 marca br. na zaproszenie Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji z wizytą w Polsce przebywali przedstawiciele szwajcarskiej policji - szef kantonu Vaud Jacques Antenen oraz komendant Akademii Policji w Savatan płk Alain Bergonzoli.

We wtorek, 25 marca gospodarzami spotkania byli nowotarscy policjanci, którzy w październiku 2013 roku przebywali w Lozannie. W Nowym Targu  przedstawiciele szwajcarskiej policji przyglądali się szkoleniu zespołów poszukiwawczych osób zaginionych w terenach górskich. W ramach szkolenia zaprezentowane zostało min. mobilne stanowisko dowodzenia poszukiwaniami zainstalowane w samochodzie terenowym GOPR oraz praktyczny pokaz umiejętności poruszania się samochodem terenowym w trudno dostępnym terenie – także w porze nocnej. W środę goście zapoznali się z policyjnym systemem szkolenia w Szkole Policji w Katowicach.

Już wiadomo, że rozpoczęta w 2013 roku współpraca polsko-szwajcarska będzie kontynuowana w przyszłości,  zwłaszcza w obszarze zwalczania przestępczości pseudokibiców oraz ratowniczych i poszukiwawczych  działań w terenach górskich.

Źródło: KWP w Krakowie