Wizyta Komisarza Generalnego Policji Litwy

Data publikacji: 26.02.2014

W dniach 24 i 25 lutego z wizytą w Polsce przebywała delegacja policji litewskiej. Z delegacją reprezentowaną przez Komisarza Generalnego Policji Litwy Sauliusa Skvernelisa spotkał się m.in. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Podczas dwudniowego pobytu goście zobaczyli między innymi jak działa Stołeczne Stanowisko Kierowania KSP, które odpowiedzialne jest za koordynację działań na terenie całego miasta oraz zapoznali się z metodami pracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego KGP w zwalczaniu zorganizowanej przestępczości oraz współpracy ze służbami z całej Europy.

Litewscy funkcjonariusze odwiedzili także Stadion Narodowy, gdzie zapoznali się z metodami zabezpieczenia imprez masowych oraz Międzynarodowe Centrum do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych (ITCCCL) zlokalizowane na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Wizyta Komisarza Generalnego Policji Litwy Sauliusa Skvernelisa była bardzo ważnym elementem w zacieśnianiu współpracy polsko-litewskiej w zakresie zwalczania przestępczości i poprawy bezpieczeństwa obywateli.