Reprezentacja KGP niepokonana w Lublińcu

Data publikacji: 26.02.2014

W dniach 22-23 lutego br. w Lublińcu odbyły się II Halowe Mistrzostwa Polski Piłki Nożnej Jednostek Specjalnych pod patronatem honorowym Dowódcy Wojsk Specjalnych. Reprezentacja Komendy Głównej Policji powtórzyła osiągnięcie z ubiegłego roku zwyciężając po raz drugi z rzędu i broniąc tytułu Mistrza Polski Jednostek Specjalnych.

W składzie mistrzowskiej drużyny znaleźli się zawodnicy z Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Centralnego Biura Śledczego KGP oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Selekcjonerem reprezentacji był Andrzej Kuczyński z Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został reprezentant Jednostki Komandosów z Lublińca, natomiast najlepszym bramkarzem Andrzej Grudziński z Komendy Głównej Policji, któremu w turnieju strzelono najmniej bramek.

Mistrzowska drużyna KGP, serię sukcesów zapoczątkowała we wrześniu 2013 r. od zdobycia Wicemistrzostwa w Europejskim Turnieju Drużyn Policyjnych w Wilnie, następnie w grudniu 2013 r. w Mielnie zdobyła po raz pierwszy w historii Mistrzostwo Polski MSW w Piłce Nożnej Halowej oraz powtórzyła sukces z 2013 roku zdobywając w lutym 2014 r. brązowy medal w V Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej im. podkom. Andrzeja Struja.

Reprezentacja Komendy Głównej Policji obecnie przygotowuje się do „Turnieju Bez Granic” z okazji 95-lecia powstania Policji. Turniej, w którym poza Polską  wystąpią reprezentacje Rosji, Niemiec i Litwy odbędzie się w dniach 19-20 lipca br.