Staranowany policjant awansowany za odwagę

Data publikacji: 25.02.2014

Policjant nowosądeckiej drogówki starszy sierżant Przemysław Kaliciecki, który podczas przeprowadzania kontroli drogowej w Binczarowej omal nie stracił życia, został nagrodzony za swą nieustępliwą postawę. Został awansowany na stopień młodszego aspiranta.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. inspektor Paweł Dzierżak, który wręczył sądeckiemu policjantowi list gratulacyjny powiedział, że funkcjonariusz Przemysław Kaliciecki wykazał się szczególną odwagą i może stanowić wzór dla kolegów. - Musiał pokonać własny strach, by zrobić to, co należało uczynić – podkreślił komendant.

Odnosząc się do decyzji prokuratury w Gorlicach, która po przesłuchaniu pijanego kierowcy postawiła mu zarzut czynnej napaści na policjanta, ale  nie wniosła o areszt, powiedział, że ubolewa nad tym, że coraz mniej szanuje się mundur. - Podnosząc rękę na policjanta, podnosi się ją na państwo - podkreślił mł. insp. Paweł Dzierżak. - Nie może tak być, że policjant naraża życie, a nie ma wystarczającej ochrony prawnej – dodał.

Pod koniec lutego br. funkcjonariusz został staranowany przez pijanego kierowcę. Mimo że samochód przejechał mu po klatce piersiowej, poturbowany policjant zatrzymał pirata drogowego. Kolega z patrolu Przemysława Kalicieckiego, który ruszył mu na pomoc, zajeżdżając drogę przestępcy, dostał nagrodę pieniężną.