Wyróżnieni za profesjonalizm i wzorowe zachowanie

Data publikacji: 25.02.2014

Policjantka i policjant z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu w połowie stycznia przeprowadzili udaną akcję reanimacyjną nieprzytomnej kobiety. Szef miejskiej Policji w Poznaniu podziękował swoim podwładnym, a w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczył nagrodę.

W połowie stycznia policjantka i policjant z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu przejeżdżali ul. Kraszewskiego. Zauważyli zbiegowisko ludzi na chodniku. Okazało się, że leżała tam nieprzytomna kobieta. Funkcjonariusze zachowali zimną krew i natychmiast rozpoczęli akcję reanimacyjną. Jeszcze przed przyjazdem ratowników i karetki pogotowia doprowadzili do odzyskania czynności życiowych. Czekali przy kobiecie do przyjazdu zespołu reanimacyjnego. Kilka dni po tym wydarzeniu policjantka wraz ze swoim kolegą z wydziału odwiedzili kobietę w szpitalu. Okazało się, że wracała do zdrowia, a policjanci prawdopodobnie uratowali jej życie. 

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski wyróżnił policjantów za profesjonalizm i wzorowe zachowanie.

Źródło: KWP w Poznaniu