Wyjątkowi policjanci docenieni

Data publikacji: 25.02.2014

25 lutego br. I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Robert Szydło nagrodził funkcjonariuszy z garnizonu warszawskiego za wyjątkowe zaangażowanie w służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Wyróżnieni zostali funkcjonariusze z Wydziału Przestępczości Gospodarczej KSP, Komendy Rejonowej Policji na Śródmieściu, Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP. Ponadto nagrodę otrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Pruszkowa oraz Komendy Powiatowej Policji z Legionowa.

Insp. Robert Szydło w imieniu Komendanta Stołecznego Policji podziękował policjantom osiągającym wysokie wyniki w służbie. - To Wy, stanowicie wartości stołecznej Policji. Wasze codzienne zaangażowanie w służbie niejednokrotnie ratuje życie ludzkie – powiedział komendant. Podziękował również przełożonym wyjątkowych policjantów. Podkreślił, że to dzięki przełożonym, policjanci osiągają sukcesy i rozwój zawodowy.

Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy jest sierżant sztabowy Marcin Kędel - dzielnicowy z Komisariatu Policji w Serocku, który dzięki przeprowadzonej resuscytacji, przywrócił 81-letniemu mężczyźnie czynności życiowe. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego policjant opiekował się chorym.

Źródło: KSP