Konferencja „Bezpieczeństwo imprez sportowych w województwie opolskim”

Data publikacji: 21.02.2014

Podsumowanie stanu bezpieczeństwa rozgrywek piłkarskich w roku 2013 oraz przygotowania do wiosennej rundy rozgrywek, to główne tematy konferencji poświęconej bezpieczeństwu imprez sportowych na terenie województwa opolskiego, która odbyła się 20 lutego br. w Opolu.

Po podsumowaniu stanu bezpieczeństwa rozgrywek piłkarskich w 2013 roku, został m.in. przedstawiony terminarz rozgrywek wiosennych i planowane sposoby zabezpieczenia poszczególnych imprez. Omówiono szczegółowo art. 13 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, który określa wymagania nałożone na organizatorów imprez masowych oraz Uchwałę nr 3 Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych w sprawie rekomendacji w zakresie przejazdów grup kibiców.

Konferencja odbyła się w ramach spotkań zespołu interdyscyplinarnego ds. bezpieczeństwa imprez sportowych na terenie województwa opolskiego. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Wojewody Opolskiego, Urzędu Miasta, Służby Ochrony Kolei, Opolskiego Związku Piłki Nożnej, klubów sportowych Opolszczyzny oraz kadra kierownicza Policji woj. opolskiego.  

Źródło: KWP w Opolu