Informacyjny Serwis Policyjny

Zmiana na stanowisku komendanta miejskiego Policji w Krakowie

Zamieszczony Data publikacji 12.02.2014
Komendant krakowskiej Policji Wadim Dyba z przyczyn osobistych podał się do dymisji. Rezygnacja została przyjęta. Od 12 lutego br. nowym szefem Policji w Krakowie jest inspektor Andrzej Płatek, dotychczasowy komendant Powiatowy Policji w Olkuszu. Szefem olkuskiej Policji został natomiast mł. insp. Włodzimierz Warzecha.

Andrzej Płatek
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W 2004 roku ukończył studium o profilu zarządzania w jednostkach Policji w WSPol w Szczytnie.

Służbę w Policji rozpoczął w 1984 roku. W latach 1993 - 1995 służył na stanowisku naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Od 1995 do 1999 roku był zastępcą komendanta tegoż komisariatu. W 1999 roku został mianowany na stanowisko komendanta komisariatu Policji w Krzeszowicach. W latach 2004- 2005 był I zastępcą komendanta powiatowego Policji w Olkuszu. Obowiązki komendanta powiatowego Policji w Olkuszu pełnił od marca 2005 roku.

Wielokrotnie odznaczany - Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązową odznaką „Zasłużonego Policjanta”, srebrnym i złotym Medalem „Za Długoletnią Służbę”.

 
powrót
drukuj