Wydatki Policji na ochronę Mariusza T.

Data publikacji: 12.02.2014

Minister spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz na antenie radia RMF FM poinformował, że za ochronę Mariusza T. zapłaci państwo. - To nie będą wielkie pieniądze. To wydatki ekstra, które jednak spokojne zmieszczą się budżecie policyjnym - dodał szef MSW. Odpowiadając na pytanie kto odpowie, jeśli Mariusz T. znów zaatakuje powiedział, że trzeba zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. - Wydałem Policji polecenia. Policja przygotowuje się od miesięcy. Jestem przekonany, że dadzą sobie radę - zapewnił.

11 lutego br. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że ochrona Mariusza T. podyktowana jest bezpieczeństwem ludzi, bezpieczeństwem lokalnych społeczności i bezpieczeństwem człowieka.

- Działając na mocy prawa, Policja ma za zadanie chronić bezpieczeństwo obywateli. Realizując to zadanie, korzystamy z wszystkich możliwych, prawem przewidzianych środków, zawsze w imię wyższego celu, jakim jest ochrona człowieka przed bezprawnymi zamachami na jego życie, zdrowie czy inne dobra – napisał szef Policji.

Wyjaśnił, że ochrona Mariusza T. będzie wymagała zaangażowania wielu policjantów i  zaangażowania specjalnych środków Policji, ale w obecnej sytuacji Policja - jak zaznaczył - takie koszty musi ponieść.

Zobacz: Oświadczenie Komendanta Głównego Policji