Minister Karpiński o wynagrodzeniach pracowników cywilnych

Data publikacji: 06.02.2014

"MSW dostrzega sytuację cywilnych pracowników służb mundurowych, ale póki co jedyną możliwością zwiększenia ich wynagrodzeń są nagrody" – powiedział dziś wiceszef MSW. Grzegorz Karpiński odpowiadał na pytania posłów w tym przedmiocie. Trudna sytuacja finansowa pracowników służb mundurowych ma być też tematem posiedzenia najbliższej sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych.

Wiceminister nadzorujący m.in. Policję odpowiadał dziś w Sejmie na pytania posłów dotyczące trudnej sytuacji finansowej pracowników służb. Posłowie zwracali uwagę, że od 2009 r. z powodu zamrażania funduszu płac dla osób objętych przepisami ustawy o służbie cywilnej i Kodeksu pracy, nie dostali oni podwyżek.

Minister Karpiński przypomniał, że fundusz został zamrożony także na 2014 r. "My ten problem dostrzegamy w takim znaczeniu, że wynagrodzenia osób, które nie są funkcjonariuszami, staramy się zwiększać poprzez kwotę 145 zł przekazywanych co miesiąc w formie nagród. Wypłatę ich planujemy również w tym roku, z oszczędności, które w ramach funduszu płac w służbach są generowane" - mówił wiceminister.

Przyznał równocześnie, że obecnie w resorcie spraw wewnętrznych nie trwają żadne prace zmierzające do przygotowania specjalnej regulacji dotyczącej wyłączenia pracowników cywilnych z ustaw, które określają ich status, czyli ustawy o służbie cywilnej czy Kodeksu pracy.

Źródło: PAP