Nowy zastępca komendanta świętokrzyskiej Policji

Data publikacji: 27.01.2014

27 stycznia br. w Kielcach odbyło się uroczyste wprowadzenie zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Zbigniewa Kotarskiego.

Inspektor Zbigniew Kotarski jest absolwentem wydziału Prawa Uniwersytetu MCS w Lublinie. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie „Logistyka w bezpieczeństwie kraju” w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Pracę w Policji rozpoczął w 1988 roku w Warszawie. Od 1990 roku pełnił służbę w Stalowej Woli w Wydziale Dochodzeniowo-śledczym. W służbach kryminalnych komendy powiatowej w Ostrowcu Świętokrzyskim podjął pracę od 1991 roku. We wrześniu 1999 roku przeszedł do służby w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Od 2002 roku do 2009 roku pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach, jako naczelnik sekcji dochodzeniowo-śledczej i Komendant II Komisariatu Policji w Kielcach. We wrześniu 2009 roku otrzymał nominację na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu. W styczniu 2013 roku objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach. Od 27 stycznia 2014 roku pełni obowiązki Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Posiada liczne odznaczenia, między innymi : Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”.

Komendant   inspektor Zbigniew Kotarski będzie nadzorować pion logistyczny świętokrzyskiej Policji.

Źródło: KWP w Kielcach