Szkolenie z samoobrony

Data publikacji: 27.01.2014

Po raz kolejny, w ramach projektu "Doskonalenie Bezpieczeństwa", na terenie Zakładu Karnego w Rawiczu zorganizowano szkolenie z samoobrony i technik interwencji, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji i Straży Leśnej. Do realizacji projektu został zaproszony instruktor walk - policjant z powiatu trzebnickiego, który swoją wiedzę z samoobrony przekazuje innym funkcjonariuszom służb mundurowych.

St. asp. Remigiusz Lipnicki z Komisariatu Policji Prusicach – dzielnicowy, jako instruktor systemów walki i interwencji, swoje osobiste doświadczenia ze szkolenia jednostek specjalnych wojska polskiego i innych służb, przekazuje funkcjonariuszom, którzy chcą podnosić swoje bezpieczeństwo i doskonalić już posiadane umiejętności. 

W czasie wolnym od służby dzielnicowy od 2010 r. realizuje program prewencji kryminalnej „Jestem Bezpieczna”. Program został opracowany w Zespole Prewencji Kryminalnej trzebnickiej komendy powiatowej. Jego celem jest wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród pracowników socjalnych MOPS, GOPS oraz nauczycieli, a także słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. 

Źródło: KPP Trzebnica