Szef MSW w Sejmie o tzw. "infoaferze"

Data publikacji: 09.01.2014

Minister Bartłomiej Sienkiewicz przedstawiał dzisiaj posłom informację na temat śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne w Centrum Projektów Informatycznych byłego MSWiA oraz Komendy Głównej Policji.

W przedmiotowej sprawie postawiono już łącznie 65 zarzutów, 38 podejrzanym. Śledztwem objęte są zamówienia publiczne prowadzone m.in. przez CPI, KGP, Główny Urząd Statystyczny oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wartość przetargów objętych śledztwem wynosi ok. 193 mln zł w przypadku Centrum Projektów Informatycznych oraz 475 mln zł w przypadku Komendy Głównej Policji

Szef MSW mówił także o walce rządu z korupcją. Polska od 2005 roku awansowała o 32 pozycje w rankingu Corruption Perceptions Index. „Rząd uczynił walkę z korupcją jednym ze swoich priorytetów. Korupcja jest patologią, która dotyczy większości krajów. Polska nie ma się czego wstydzić. Mamy dobrą pozycję w rankingach. Zwalczamy to zło w sposób systemowy” – mówił dziś w sejmie Bartłomiej Sienkiewicz.

Jednocześnie minister poinformował posłów, że gospodarzem sprawy (tzw. "infoafery") jest prokuratura apelacyjna. Postępowanie kontrole, które nie zostało jeszcze ukończone prowadzi również Centralne Biuro Antykorupcyjne. „Na obecnym etapie nie można przedstawić informacji o jego [śledztwa] wyniku . Rząd nie ma możliwości przedstawienia szczegółowych danych dotyczących tej problematyki” – poinformował posłów minister Bartłomiej Sienkiewicz.

Źródło: msw.gov.pl