Ostatnie pożegnanie aspiranta Pawła Jankiewicza z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim

Data publikacji: 07.01.2014

1 stycznia 2014 r. zginął tragicznie nasz kolega i przyjaciel aspirant Paweł Jankiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Razem z nim śmierć ponieśli także jego najbliżsi – żona i syn. Uroczystości pogrzebowe policjanta, jego żony oraz syna odbędą się 8 stycznia 2014 r. o godz. 12.00 w katedrze w Kamieniu Pomorskim. Po nabożeństwie kondukt żałobny przejdzie ulicami miasta na miejsce pochówku na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim. Obecność na uroczystości zapowiedział Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Aspirant  Paweł Jankiewicz w grudniu skończyłby 39 lat. Służbę w Policji rozpoczął 17 lat temu. Początkowo pełnił ją w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie. Od 1996 roku służył w kamieńskiej komendzie, gdzie był funkcjonariuszem ogniwa patrolowo-interwencyjnego, później został przewodnikiem psa służbowego.  Przez ten czas dał się poznać jako dobry policjant i wspaniały kolega.

Obowiązki służbowe umiejętnie łączył z pasją, jaką był jego niezawodny partner „Joker”. Poza codzienną służbą patrolową chętnie uczestniczył w spotkaniach z dziećmi. Jego wyjątkowe pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wychowanków szkół, społeczności lokalnej oraz naszych niemieckich sąsiadów.