Katowicki policjant stanął na podium

Data publikacji: 24.12.2013

Policjant z katowickiego oddziału prewencji policji zajął 3. miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin IBK juniorów i seniorów w Zambrowie. Zawody zorganizowane przez mazowiecko–podlaski Klub Karate skupiły ponad 100 zawodników z całej Europy, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych.

Post. Dawid Skupień startował w kategorii „Knockdown Senior – 80 kg”. Pokonując kolejnych rywali doszedł do walki półfinałowej. Po ciężkim i emocjonującym pojedynku, który zakończył się dopiero w dogrywce, sędziowie uznali wyższość jego holenderskiego konkurenta – późniejszego zwycięzcy zawodów. Jednak dzięki olbrzymiej woli walki policjanta i bardzo dobremu przygotowaniu, zajął on III miejsce w swojej kategorii. Podczas odbierania dyplomu otrzymał od Prezydenta Międzynarodowej Federacji „Budo – Kai” pochwałę za ogromnego ducha walki.
 
Trzeba podkreślić, że post. Dawid Skupień doskonale godzi rolę sportowca z rolą policjanta. Jego zaangażowanie w służbę i towarzyszący temu profesjonalizm, zaowocowało zatrzymaniem sześciu sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa zaledwie w pierwszych dniach bieżącego miesiąca. Z początkiem grudnia schwytał w Katowicach dwie osoby będące w posiadaniu środków odurzających. Podczas następnych służb, na terenie Dąbrowy Górniczej zatrzymał kolejnego sprawcę przestępstwa narkotykowego oraz dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież ubrań. W kolejnych dniach na terenie Katowic w jego ręce wpadła osoba, która dopuściła się znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.

Naszemu koledze życzymy dalszych sukcesów sportowych i zawodowych.

Źródło: KWP w Katowicach