Policjanci z powiatu iławskiego zapobiegli tragedii

Data publikacji: 23.12.2013

Policjanci z powiatu iławskiego w miniony weekend uratowali kobietę i mężczyznę, którzy próbowali targnąć się na własne życie. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji służby dyżurnej oraz policjantów nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze w ostatniej chwili ściągnęli pętlę z szyi 22-latka, a 24-letnią kobietę ściągnęli z mostu. Oboje zostali przekazani lekarzom iławskiego szpitala.

W sobotnią noc lubawscy policjanci, jadąc na kolejną interwencję,  w okolicy parku zauważyli na jednym z drzew wiszącego mężczyznę.  Funkcjonariusze natychmiast zdjęli mężczyźnie pętlę z szyi i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy.  Po chwili lubawianin odzyskał przytomność. Policjanci przekazali mężczyznę ratownikom medycznym. Szybka interwencja lubawskich policjantów sprawiła, że mężczyzna żyje.

Nie była to jedyna  sytuacja w przedświąteczny weekend, w której policjanci uratowali ludzkie życie.

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał informację, że kobieta chce skoczyć z mostu.  Natychmiast o zdarzeniu powiadomił patrol policjantów, który pojechał we wskazane miejsce. Będący na miejscu funkcjonariusze zauważyli kobietę, która znajdowała się poza barierą mostu.  Przy kobiecie znajdował się mężczyzna, który - trzymając ją za rękę - usiłował ją ratować. Zdesperowana kobieta powiedział policjantom, że chce popełnić samobójstwo. Policjanci po chwili wciągnęli przez barierkę 24-latkę i zawieźli do iławskiego szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

Źródło: KWP w Olsztynie