Złoty medal na zawodach karate dla wroclawskiego policjanta

Data publikacji: 23.12.2013

21 grudnia br. w Płocku odbył się największy turniej w karate Kyokushin, w walce full kontakt. Mistrzostwa Polski Open – zawody karate bez podziału na kategorie wagowe, to turniej dla najlepszych i najtwardszych zawodników tej dyscypliny sportowej. Złoty medal w kategorii powyżej 35 lat zdobył podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Pierwszą walkę funkcjonariusz wygrał przez nokaut przeciwnika, drugą wskazaniem sędziów, a w finale spotkał się z bardzo utytułowanym zawodnikiem. Walka finałowa trwała aż 7 minut (3 minuty walki regulaminowej i dwa razy po 2 minuty dogrywki). Ciężki bój dolnośląski policjant zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów.

Były to piąte zawody w tym roku, w których startował podinsp. Wojciech Żmija. W Pucharze Polski funkcjonariusz zdobył drugie miejsce, a wszystkie pozostałe zawody (Okręg Dolnośląski, Międzynarodowy Turniej Galizja Cup, Otwarte Mistrzostwa Niemiec, Mistrzostwa Polski Open) zwyciężył stając na najwyższym podium.

Posiadacz czarnego pasa, trenuje karate od 25 lat, propagując cały czas zdrowy tryb życia i wskazując drogę karate szczególnie dzieciom, dla których jest wzorem i idolem. Podinsp. Wojciech Żmija, swoją pasję w życiu prywatnym - wyczynowy trening karate, łączy z dbałością o profesjonalizm w służbie.  

Źródło: KWP we Wrocławiu