Warsztaty dla policjantów ruchu drogowego

Data publikacji: 19.12.2013

Warsztaty z technik interwencji, udzielania pierwszej pomocy i techniki jazdy zorganizowano dla policjant ów ruchu drogowego. Wszystko po to aby doskonalić „warsztat” pracy funkcjonariuszy. Ale także po to, aby podnieść efektywność służby na drogach województwa.

http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/innova/assets/0000_PIOTR_DUZIAK_2013/warsztaty_wrd%20(1).JPGWydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizował, w ramach doskonalenia zawodowego, warsztaty dla policjantów ruchu drogowego z jednostek policji woj. kujawsko-pomorskiego. 

W przedsięwzięciu uczestniczyło 60-ciu policjantów, którzy zostali podzieleni na cztery grupy szkoleniowe. Cykl dla jednej grupy trwał dwa dni. W okresie od 5 do 17 grudnia 2013r. program warsztatów obejmował zagadnienia z zakresu:

  • podstawowe techniki interwencji,
  • udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w zdarzeniach drogowych,
  • techniki i taktyki jazdy w warunkach specjalnych w zakresie prawa jazd kat. B (pojazdy uprzywilejowane).

Zajęcia miały na celu przypomnienie i poszerzenie wiedzy policjantów, która pozwoli na bardziej efektywną realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa na drogach.

Ponadto 27-osobowa grupa policjantów ruchu drogowego z południowo-zachodnich powiatów naszego województwa brała udział w jednodniowym szkoleniu z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym. Szkolenie to odbyło się w Toruńskiej Akademii Jazdy. Obydwa przedsięwzięcia zostały pozytywnie ocenione przez biorących w nich udział policjantów. 

Źródło: KWP w Bydgoszczy