Piłkarze z KGP zostali mistrzami

Data publikacji: 10.12.2012

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Komendy Głównej Policji na III międzynarodowym turnieju halowej piłki nożnej służb mundurowych. Rozgrywki, w których wzięło udział 18 drużyn, trwały od 7 do 8 grudnia w Gdyni. To już kolejne zwycięstwo naszych reprezentantów w piłkarskich zmaganiach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Od 7 do 8 grudnia 2012 roku Gdynia stała się centrum piłkarskich rozgrywek. Odbył się tam III międzynarodowy turniej halowej piłki nożnej służb mundurowych. W rozgrywkach wzięło udział 18 drużyn. Oprócz zespołu z Komendy Głównej (w skład którego weszli policjanci z CBŚ, BOA i Komendy Stołecznej), o puchar powalczyli funkcjonariusze z Gdańska, Lublina, Szczecina, a także z Ukrainy.

W fazie rozgrywek grupowych nasza drużyna nie przegrała żadnego meczu i bez przeszkód awansowała do ćwierćfinału. Tu naszym pierwszym przeciwnikiem był team z Marynarki Wojennej. Po bardzo emocjonującym meczu, który w regulaminowym czasie gry nie wyłonił zwycięzcy, odbyła się seria rzutów karnych. Nasz bramkarz, Andrzej Sokal z CBŚ, bronił bez zarzutu, dzięki czemu pokonaliśmy przeciwników.

Kolejny mecz czekał nas z Ukrainą. Również tu rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w rzutach karnych. Po bardzo wyrównanej walce zwycięska reprezentacja KGP mogła już myśleć o przygotowaniach do wielkiego finału. Teraz naszej drużynie przyszło zmierzyć się z kolegami ze Słupska. Walka była bardzo wyrównana. Mecz, zakończony w regulaminowym czasie gry, nie został rozstrzygnięty. Po raz trzeci czekała nas seria rzutów karnych. Jak zawsze niezawodny okazał się nasz bramkarz, który ostatecznie zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Po kilku niezwykle emocjonujących chwilach mogliśmy cieszyć się wygraną!

To już kolejny sukces naszych reprezentantów. Podczas 8 Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej w Wilnie o Puchar Komisarza Generalnego Policji Litewskiej drużyna KGP wywalczyła zaszczytne II miejsce. Nasi piłkarze już dziś myślą o kolejnych zwycięstwach.