22. Międzynarodowy Półmaraton Philips’a

Data publikacji: 17.09.2012

9 września br. ulice Piły znów zapełniły się biegaczami z kraju i z zagranicy. To znak, że odbywała się kolejna, 22. Międzynarodowego Półmaratonu Philips’a. Tradycyjnie zawodnicy wystartowali z al. Wojska Polskiego, meta usytuowana była na Placu Zwycięstwa. Do tegorocznej imprezy zgłosiło się ponad 2 tysiące biegaczy, z których 1931 dotarło do mety. Każdy z nich otrzymał medal z wizerunkiem czołowego polskiego maratończyka Jerzego Skarżyńskiego.

Wśród startujących, w ramach Mistrzostw Policji w Półmaratonie, pobiegło 62 funkcjonariuszy. Najlepszymi wśród nich okazali się:

  • w kategorii mężczyzn:
  1. Adam Thiel (KPP w Lęborku) z wynikiem 01:14:16 (10. w klasyfikacji Mistrzostw Polski Mężczyzn),
  2. Grzegorz Otocki (KMP w Poznaniu) z wynikiem 01:21:34,
  3. Mirosław Cydzik (KMP w Olsztynie) z wynikiem 01:23:16,
  • w kategorii kobiet:
  1. Marta Witke (KMP w Poznaniu) z wynikiem 01:42:31,
  2. Kinga Zakręta (KPP w Kępnie) z wynikiem 01:42:42,
  3. Katarzyna Sammler (KMP w Poznaniu) z wynikiem 01:43:06.

Najlepszym policjantom puchary, ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, wręczył Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile podinsp. Roman Gryczka.

Pilski półmaraton ukończyli także policjanci reprezentujący pilską Szkołę Policji: młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych podkom. Mateusz Pałys (13. w klasyfikacji policjantów), słuchacze kursu podstawowego - Mariusz Mrozek i Krzysztof Skóra oraz podinsp. w st. spocz. Wojciech Franczak - przewodniczący NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile.

Ponadto, 40-osobowa grupa słuchaczy kompanii 5 była odpowiedzialna za techniczne przygotowanie i fizyczne zabezpieczenie trasy biegu, i w opinii organizatorów wywiązali się z tego zadania na medal.

Wyniki poszczególnych klasyfikacji dostępne są na stronie internetowej www.pila.halfmarathon.pl

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Asta24

autor: Sylwester Urbaniak