IV Międzynarodowy Bieg Górski-Anglosaski „Limanowa Forrest” „III Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Górskim”

Data publikacji: 04.07.2012

W dniu 1 lipca 2012 r. w ramach IV Międzynarodowego Biegu Górskiego-Anglosaskiego „Limanowa Forrest” odbyły się „III Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Górskim”. Ponad trzydziestostopniowy upał nie stanowił przeszkody, aby na starcie stanęło ponad 300 zawodniczek i zawodników, wśród których znaleźli się czołowi polscy biegacze i biegaczki – wielokrotni reprezentanci Polski na arenach krajowych, europejskich i światowych.

Wśród nich można było zobaczyć m.in. Izabelę Zatorską (PUMA RUNNING TEAM) - polską lekkoatletkę specjalizująca się w biegach długodystansowych i biegach górskich, medalistkę Mistrzostw Świata i Europy w biegach górskich, Dominikę Wiśniewską - Ulfik (RMD MONTRAIL TEAM) - aktualną Mistrzynię Polski w biegach górskich oraz Annę Celińską (BYLEDOBIEC ANIN BIELSKO-BIAŁA) - Mistrzynię Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim.

Głównymi faworytami wśród mężczyzn byli: Mistrz Polski w Alpejskim Biegu Górskim oraz Wicemistrz Polski w Anglosaskim Biegu Górskim – Dariusz Kruczkowski (TS Regle Szklarska Poręba) oraz Wicemistrz Polski w Biegach Wysokogórskich skyrunning – Daniel Wosik (RMD Montrail Team/MUKS THM Ostrowiec Św.). Do walki mieli także włączyć się: Maciej Wojciechowski (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie), Jacek Michulec (KS HALNY WĘGIERSKA GÓRKA), Marcin Świerc (SALOMON SUUNTO TEAM) oraz inni wybitni biegacze.

Ostatecznie wśród kobiet zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik natomiast wśród mężczyzn triumfował Sergii Rybak z Ukrainy, który w zaciętej walce pokonał Dariusza Kruczkowskiego i Marcina Świerca. Sergii Rybak swoim uczestnictwem i zwycięstwem sprawił organizatorom, zawodnikom i publiczności sporą niespodziankę.

W tegorocznym „Forreście”, udział wzięło kilkudziesięciu „mundurowych” - przedstawicieli Policji, Straży Granicznej, Służby Leśnej, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Sił Zbrojnych. Tradycyjnie wystartowali również zawodnicy reprezentujący zagraniczne służby mundurowe.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej kobiet:

 • I miejsce: Dominika Wiśniewska - Ulfik z Zabrza (00:31:47)
 • II miejsce: Anna Celińska z Bielska Białej (00:32:00)
 • III miejsce: Izabela Zatorska z Wrocanki (00:33:38)

Wyniki klasyfikacji „mundurowej” kobiet:

 • I miejsce: mł. strażnik Agata Nerć ze Straży Miejskiej w Warszawie (00:51:51)
 • II miejsce: strażnik Małgorzata Miketa ze Straży Miejskiej w Warszawie (00:52:33)

Wyniki klasyfikacji indywidualnej mężczyzn:

 • I miejsce: Sergii Rybak z Ukrainy (00:26:46)
 • II miejsce: Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby (00:27:43)
 • III miejsce: Marcin Świerc z Lisowic (00:28:05)

Wyniki klasyfikacji „mundurowej” mężczyzn:

 • I miejsce: Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby – emerytowany wojskowy (00:27:43)
 • II miejsce: podinsp. Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (00:29:10)
 • III miejsce: st. sierż. Jacek Michulec z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu (00:29:37)
 • IV miejsce: st. kpr. pchor. Bartosz Świątkowski z Wojskowej Akademii Technicznej (00:31:18)
 • V miejsce: major Ladislav Sventek z SKP Cadca – Słowacja (00:31:35)


Rywalizacja przebiegała jak zawsze w miłej, sportowej i rodzinnej atmosferze. Nadmienić należy, że w biegu wzięły udział też dzieci, które pod opieką rodziców pokonały całą, ponad sześciokilometrową trasę.

„Mundurowi” pamiętali również o najmłodszych uczestnikach „Forresta”, nagradzając półtoraroczną Nadię Opiela z Mordarki oraz czteroletniego Huberta Baczyńskiego z Nowego Sącza policyjnymi maskotkami przedstawiającymi „Inspektora Wawelka”. Ponadto, w ramach akcji „Z NAMI BEZPIECZNIEJ” mundurowi wręczyli wszystkim dzieciom zawieszki oraz opaski odblaskowe. Dzięki nim „dzieciaki” będą bardziej widoczne, a zarazem bezpieczniejsze na naszych drogach.

Nie sposób zapomnieć o prowadzonej w trakcie biegu akcji charytatywnej na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjnego w Tymbarku, który jako jedyny w powiecie limanowskim zajmuje się profesjonalną rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci. Uczestnicy „Forresta”, po raz kolejny nie pozostali obojętni na los dzieci i czynnie wsparli tą akcję.

W imieniu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji - Region IPA Limanowa oraz Klubu Sportowego „Limanowa Forrest” składam serdeczne podziękowania dla wszystkich osób uczestniczących w Biegu Górskim oraz w akcji charytatywnej, jak również dziękuję sponsorom, służbom mundurowym, ratowniczym i medycznym oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu biegu.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku, spotkamy się ponownie w jeszcze liczniejszym gronie. Zapraszam również do udziału w II Półmaratonie „Forrest” oraz „II Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Półmaratonie”, które odbędą się 24 września 2012 r. w Limanowej.

Servo per Amikeco!
Region IPA Limanowa
Jarosław Pachut