XVII Zlot Rowerowy im. gen. M.Papały - już 1 lipca w Pruchniku

Data publikacji: 28.06.2012

Już w najbliższą niedzielę 1 lipca w Pruchniku odbędzie się XVII Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały. Ta impreza sportowa wpisana jest w cykl maratonów rowerowych cyklokarpaty.pl, a także w kalendarz policyjnych imprez sportowych. Każdego roku kierownictwo podkarpackiej Policji uczestniczy w nagradzaniu zwycięzców i funduje okolicznościowe dyplomy i medale.

W niedzielę, 1 lipca w Pruchniku odbędzie się XVII Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały. Organizatorem jest Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, a współorganizatorami cyklokarpaty.pl i Urząd Miejski w Pruchniku. Impreza ta wpisana jest w cykl imprez organizowanych przez Maratony Rowerowe Cyklokarpaty.pl. Celem tej imprezy organizowanej w Pruchniku, oprócz propagowania kolarstwa górskiego i turystyki rowerowej w Polsce południowo-wschodniej, jest także pielęgnowanie pamięci o patronie tej imprezy, gen. Marku Papale. Zmarły tragicznie, 14 lat temu Komendant Główny Policji pochodził z Pruchnika. Każdego roku, podczas tego zlotu, rodzina Generała, organizatorzy i władze samorządowe, a także policjanci składają kwiaty na grobie. 

 

Kierownictwo garnizonu podkarpackiej Policji nagradza zwycięzców, w poszczególnych kategoriach. Szczegółowy regulamin maratonu cyklokarpaty.pl znaleźć można tutaj, a informacje na temat organizowanych tras, godzin startu i zasad uczestnictwa w Zlocie Rowerowym w Pruchniku można przeczytać tutaj.  

Źródło: KWP w Rzeszowie - link