Spotkanie wigilijne w Komendzie Głównej Policji

Data publikacji: 24.12.2008

Życzę Wam, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, spędzone w gronie rodziny i przyjaciół, upłynęły w zdrowiu i oderwaniu od codziennych trosk. Niech towarzyszy tym Świętom atmosfera ciepła, dobroci i miłości. Życzę także, aby 2009 rok był bezpieczny i szczęśliwy, by przyniósł spełnienie planów i wszelkich oczekiwań, wyzwalając nadzieję na lepsze juto – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk, przełamując się opłatkiem podczas uroczystości z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Komendzie Głównej Policji. W spotkaniu wziął udział Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Grzegorz Schetyna oraz podsekretarze stanu w MSWiA: Adam Rapacki i Antoni Podolski.

Miłych gości powitał w siedzibie Komendy Głównej przy ulicy Domaniewskiej Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk. Wigilijne spotkanie przebiegało w uroczystej atmosferze. Policyjny chór z Poznania zaśpiewał kolędę "Bóg się rodzi". Szczególnie miłym akcentem był występ uczniów warszawskich szkół muzycznych, którzy zaprezentowali wybór kolęd.

To był dobry rok, także dla Policji – stwierdził przemawiając do zebranych Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Grzegorz Schetyna. Życzę Wam optymizmu na ten przyszły rok. Żebyście byli dumni z Waszej formacji. Żeby Policja cieszyła się nadal takim zaufaniem społecznym jak obecnie. Obiecuję, że żadne zmiany w systemie emerytur nie odbędą się bez Waszego udziału. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji.

Po błogosławieństwie ks. prałata płk Sławomira Żarskiego zgromadzeni dzielili się opłatkiem, chór KWP w Poznaniu śpiewał kolędy, przygrywała orkiestra, co wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Potem był uroczysty poczęstunek wigilijny, w którym wzięli udział przedstawiciele kierownictwa MSWiA oraz Komendy Głównej Policji oraz wszyscy zaproszeni goście.