Nowe radiowozy w pomorskim i opolskim

Data publikacji: 18.12.2008

Przed świętami gdańscy policjanci wzbogacili się o 21 nowych radiowozów. Nowe auta otrzymali też policjanci w opolskim, wśród nich znalazły się trzy nowoczesne samochody terenowe.

Do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku trafiło 21 samochodów oznakowanych - marki Kia Cee'd. Trzy z otrzymanych aut współfinansowane zostały przez Urząd Miasta Gdańska. 18 sztuk przydzielonych zostało do gdańskich komisariatów, trzy z nich wejdą na wyposażenie komendy miejskiej. W ten sposób do każdego z komisariatów trafią po 2, a do komisariatu na Śródmieściu 3 nowe samochody. W komendzie miejskiej jeden radiowóz przydzielony zostanie do ruchu drogowego, a dwa kolejne do referatu interwencyjnego.

Dostawa spowoduje, że wysłużone polonezy, którymi porusza się gdańska policja, powoli będą wycofywane. Najtrudniejsza sytuacja, jeżeli chodzi o policyjne środki transportu w województwie pomorskim, dotyczy właśnie gdańskiej komendy miejskiej. W najbliższym czasie stanie się konieczna wymiana prawie połowy radiowozów, które są na stanie tej jednostki.

***

Opolska Policja otrzymała nowe samochody, 3 terenowe Nissany Pathfinder i Skodę Superb. Wszystkie zostały zakupione w ramach "Programu modernizacji Policji w latach 2007-2009".

Nissany Pathfinder zostały rozdysponowane dla jednostek powiatowych. Teraz nyscy, głubczyccy i prudniccy policjanci będą korzystali z nowych osobowo-terenowych samochodów. Ułatwią one pracę opolskim policjantom. Terenowe Nissany pozwolą im dotrzeć i patrolować miejsca niedostępne dla
innych pojazdów.

Koszt zakupu jednego auta to 161 650 złotych. Nissany mają napęd 4x4, silniki dieslowskie o pojemności 2,5 litra i mocy 170 KM. Samochody noszą już nowe policyjne barwy.

Skodę Superb, przekazano KWP w Opolu. Samochód o wartości prawie 100 000 złotych wyposażony jest w silnik 2,0 diesel, który ma 170 KM.