Kolejny śmigłowiec trafił do łódzkiej policji

Data publikacji: 16.12.2008

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi otrzymała drugi śmigłowiec. Maszyna została przekazana do Łodzi z Rzeszowa w ramach restrukturyzacji lotnictwa policyjnego. Jest to wielozadaniowy śmigłowiec MI-2 wyprodukowany w 1981 roku. Jest młodszy od "Wilczka" dotychczas wykorzystywanego przez łódzkich policjantów. "Wilczek" posiada bogate wyposażenie specjalne umożliwiające wykonywanie szeregu zadań z powietrza. Nowy śmigłowiec posiada jedynie reflektor olśniewający i służy jako środek transportu powietrznego.

Śmigłowiec może przewozić do 8 osób i jest pomalowany w barwy policyjne tak samo jak "Wilczek". Maksymalna waga maszyny wraz z ładunkiem wynosi 3700 kg. Napędzają go dwa silniki turbinowe o mocy 400 KM każdy. Pozwalają one na osiągnięcie prędkości do 210 km/h i pułapu 4000 metrów.

Już od pierwszego dnia w Łódzkim Garnizonie śmigłowiec wykonywał loty transportowe na terenie całego kraju. Śmigłowiec stacjonuje w nowym hangarze na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej. W związku z powiększeniem "floty powietrznej" łódzkiej policji przewidywana jest rozbudowa Sekcji Lotniczej z 5 do 12 etatów.