Mistrz Wietnamskich Sztuk Walki

Data publikacji: 16.12.2008

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ełku zdobył na Mistrzostwach Polski Wietnamskich Sztuk Walki dwa medale. Adam Jankowski w konkurencji Song Luyen zdobył złoto, a brąz w CHI VAT w kategorii do 81 kg. Mistrzowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

13 grudnia br. policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ełku został Mistrzem Polski Wietnamskich sztuk walki. Adam Jankowski w konkurencji Song Luyen zdobył złoto, a brąz CHI VAT w kategorii do 81 kg. Policjant obecnie pracuje w Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ełku. Od 9 lat trenuje wietnamską sztukę walki Viet Vo Dao. To bardzo trudna i widowiskowa dyscyplina sportowa.

Jej mottem jest "być silnym aby być pożytecznym". Policjant karierę sportową zaczynał w Ełckiej Sekcji Viet Vo Dao. Pierwsze sukcesy odnosił już jako junior w 2002r. Na II Otwartych Mistrzostwach Polski Viet Vo Dao zdobył srebro w kategorii DON CHAN (nożyce). Dalsze sukcesy odnosił już jako senior, a ma ich nie mało:

  • w 2004 r. na III Otwartych Mistrzostwach Polski Viet Vo Dao zdobył srebrny medal w kat. Quyen (walka z cieniem) i brązowy w kat. SONG LUYEN (układ walki);
  • w 2006 r. na IV Otwartych Mistrzostwach Polski Viet Vo Dao zdobył złoty medal w kat. VAT (zapasy) i srebrny w kat. SONG DAO (full contact) do 80 kg;
  • w 2007 r. na V Otwartych Mistrzostwach Polski Viet Vo Dao zdobył złoty medal w kat. SONG DAO ( full contact) do 75 kg, złoty medal w kat. DON CHAN (nożyce) I srebrny w kat. VAT (zapasy) do 76 kg;
  • w 2008 r. na Otwartych Mistrzostwach Polski Chi Vat (zapasy) zdobył złoty medal w kat. Open i srebrny w kat. do 85 kg.

Adam Jankowski może również pochwalić się czarnym pasem, który otrzymał z rąk samego mistrza Viet Vo Dao.

Sportowiec, aby utrzymać swoją wspaniałą formę pływa, biega oraz korzysta regularnie z siłowni komendy. Oprócz tego studiuje na I roku Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku. Jak mówi nabyte umiejętności sportowe przydają się w codziennym pełnieniu służby. Mistrzowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.