Operacja "Klimat" zakończona

Data publikacji: 15.12.2008

Policjanci z sześciu województw, którzy pomagali w zabezpieczeniu konferencji klimatycznej w Poznaniu wracają do swoich jednostek. Byli to funkcjonariusze z oddziałów prewencji, ruchu drogowego, dochodzeniowcy, kryminalni oraz antyterroryści. Dzięki ich wspólnej pracy i policjantów z Poznania w mieście było spokojnie i bezpiecznie.

Konferencja klimatyczna Organizacji Narodów Zjednoczonych odbywająca się w Poznaniu dobiegła końca. Policjanci z kilku województw, którzy pomagali przy zabezpieczeniu konferencji wyjechali w sobotę do swoich macierzystych jednostek. Spędzili w Poznaniu dwa tygodnie pracując na ulicach miasta. Ich zadaniem było zapewnić bezpieczeństwo podczas wizyty przedstawicieli 190 krajów zgromadzonych pod auspicjami ONZ.

Dowódcą operacji pod kryptonimem "Klimat" był Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Wojciech Ołdyński. W sobotę spotkał się ze wszystkimi policjantami, którzy przyjechali pełnić służbę w stolicy Wielkopolski. Podziękował im za sumienne wypełnienie wszystkich obowiązków, a szczególnie za to, że dzięki ich pracy w trakcie konferencji nie było żadnych incydentów.

W spotkaniach uczestniczył również zastępca dowódcy operacji insp. Zbigniew Hultajski, szef sztabu mł. insp. Leszek Grzesiak oraz wszyscy dowódcy podoperacji. Przed wyjazdem każdemu funkcjonariuszowi uścisnęli dłoń i wręczyli upominki nawiązujące do miasta Poznania i konferencji COP-14.